Kredi Kartı İle Ödeme

Beko her ne kadar bir dünya markası olsa da Beko çamaşır makinesi arızaları meydana gelebilmektedir. Bu sorunların en kısa süre içerisinde çözülebilmesi için sorunları doğru bir şekilde okumak ve ardından da doğru çözümü uygulamak gerekir.

 

En Sık Karşılaşılan Arızalar

 

En sık karşılaşılan arızalardan birisi makineden su gelmesidir. Bu bir arızadan kaynaklanabileceği gibi gider borularının düzgün bağlanmamasından da meydana gelebilir. Bu durumda gider borularının kontrol edilerek sızdırma yapan yerlerin iyi bir şekilde bağlanması gereklidir.

 

Makine su almıyor olması da sık karşılaşılan sorunlardandır. Bu sorunda yapılması gereken çeşmelerden suyun akıp akmadığını kontrol etmektir. Akıyorsa borularda bükülme var mı diye kontrol etmek gerekir. Bunda da bir sıkıntı yoksa bu durumda su girişi filtresini temizlemek gerekebilir. Son çare olarak ise yükleme kapağını tam olarak kapatmanızı tavsiye ederiz.

 

Makine aşırı titreşimli ve sesli bir şekilde çalışıyorsa birtakım kontroller yapmanız gerekebilir. Bunun sebepleri arasında makinenin az ya da aşırı dolu olması yer alabilir. Bunun haricinde makinenin ayaklarının tam olarak takılmaması da söz konusu olabilir. Bunların yanı sıra makinenin sert bir yere dayanmış olması da çıkan sesi artırabilir.

 

Makine İyi Yıkamıyor

 

En sık karşılaşılan söylemlerden birisi de çamaşırların iyi yıkanmamasıdır. Beko çamaşır makinesi arıza çözümleri kapsamında sizler de birkaç hususa dikkat ederek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu hususların başında deterjan gelmektedir. Tavsiye edilen deterjanı kullanmanız durumunda daha verimli yıkama gerçekleşecektir. Bunun haricinde çamaşırların çok olması ya da dengesiz doldurulması da iyi yıkanmama sorununa neden olabilir. Kullanılan deterjanın miktarına ve türüne de dikkat etmenizi sizlere tavsiye ederiz. Bunlara dikkat etmeniz durumunda daha iyi performans elde edebilirsiniz.