Kredi Kartı İle Ödeme

Bulaşık makinesi arızaları neticesinde bulaşıkların iyi bir şekilde yıkanmamaları söz konusu olmaktadır. Bu durumda yapmanız gereken ise sorunları tespit ederek çözümlerini uygulamaktır. Bu sayede sorunlardan kurtulabilirsiniz. İşte bu sebeple birtakım önemli sorunlar hakkında sizlere bilgilendirmelerde bulunacağız.

Sık Karşılaşılan Sorunlar

En sık karşılaşılan sorun ve şikayetlerden birisi bulaşıkların iyi yıkanmadığıdır. Bu durumun birçok nedeni vardır. Bulaşıkların fazla olması, iyi bir şekilde dizilmemesi, deterjan konmaması, makinenin tuzunun bitmesi gibi daha birçok neden olabilir. Bu durumda bulaşıkları çok fazla sıkıştırmadan ve iyi bir şekilde dizerek yıkamak gerekir. Deterjan ve tuz kontrolü de unutulmamalıdır.

Makinenin gürültülü bir şekilde çalışması da bir diğer sorundur. Bu sorunun üstesinden gelmek için yapılması gereken ise filtrelerin tam bir şekilde dönüp dönmediklerini kontrol etmektir. Bu kapsamda filtreler bulaşıklara çarpıyorsa fazla ses çıkması söz konusu olabilir. Bir diğer önemli husus ise makinenin motorlarında sorun olmasıdır. Bu sorunun teknik personeli tarafından incelemeye alınması gereklidir. Aksi takdirde makineye zarar vermeniz söz konusu olabilir.

Arıza Çözümleri

Bulaşık makinesi su boşaltmıyor sorunu ile karşı karşıya iseniz bu durumda tahliye hortumunu kontrol ediniz. Hortumun tıkalı olması durumunda tahliye gerçekleşmeyecektir. Bu durumda temizlik yaptıktan sonra hortumu yeniden bağlayınız. Ancak kirli suların ortalığa akmasına karşı da bir önlem alınız.

Bulaşıklar yıkanıyor ancak kurumuyor ise bunun da birkaç nedeni olabilir. Bunlardan en temeli rezistans ya da termostatta arıza olmasıdır. Eğer böylesi bir durum söz konusu ise termostat ya da rezistansın değişmesi gereklidir. Bulaşık makinesi kurutmuyor sorunu için sizler de teknik servisi arayarak profesyonel destek almalısınız. Aksi takdirde tek başınıza bunu değiştirebilmeniz mümkün olmayacaktır.