Kredi Kartı İle Ödeme

Çamaşır makinesinin en az ses ve titreşimle çalışması için sizlere yazımızda çamaşır makinesi ayakları nasıl ayarlanır sorusunun cevabını vereceğiz. Böylelikle sizler de çamaşır makinenizi ayarlayabilecek hem kendinizi hem de komşularınızı oluşabilecek gürültülerden koruyabileceksiniz.

 

Uygun Zemin

 

Çamaşır makinesinin düzgün bir şekilde çalışması için ilk olarak sert ve düz bir zeminin bulunması gereklidir. Genellikle banyolarımız bu şartları sağlamaktadır. Ancak kimi zaman düz olmadıkları gözlemlenmektedir ki bu zamanlarda da farklı yöntemler kullanılarak düzeltme söz konusu olabilmektedir. Çamaşır makinesi altına halı gibi yumuşak sergilerin koyulmaması gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

 

Makine Ayaklarını Ayarlama

 

Makine için en ideal zemini belirledikten sonra sıra makinenin ayaklarını ayarlamaya gelecektir. Bu kapsamda ifade etmemiz gerekir ki makinenin 4 ayağı da ayarlanabilmektedir. Dolayısıyla makinenizin direkt olarak zeminle temas etmemesi için makinenin ayaklarını ayarlayabilirsiniz. Ancak burada da ölçüyü kaçırmamak gerekir. Aksi takdirde makineniz çok daha fazla sallanacaktır.

 

Makine ayaklarını ayarlarken her birisinin aynı seviyede olmasına dikkat ediniz. Eğer nispeten alçak kısımda kalan ayaklar var ise bunları biraz daha fazla açarak dengeyi sağlayabilirsiniz. Ardından da somunu iyi bir şekilde sıkarak sizler de tüm ayakları ayarlamış olacaksınız.

 

En sık yapılan hatalardan birisi de ayakların atına karton ve benzeri maddeler yerleştirmektir. Çamaşır makinesi ayakları ayarlama işlemlerini yaparken kesinlikle böylesi işlemlere girişmemeniz gereklidir. Zira bu durum makinenize zarar dahi verebilecektir. Üstelik makinenin ayaklarının ayarlanabilir olması karşısında böylesi bir davranışa hiç de gerek yoktur.

 

Sizler de yukarıda ifade etmiş olduğumuz aşamaları teker teker uygulayarak çamaşır makinenizi rahatlıkla düz bir konumda ayarlayabilirsiniz. Ancak ayarlarken birisinden çamaşır makinesini kaldırması için yardım isteyiniz. Ayrıca çamaşır makinesinin içinin boş olması da son derece önem arz etmektedir.