Kredi Kartı İle Ödeme

Çamaşır makinesi tahliye hortumu nasıl bağlanır diye merak ediyorsanız yazımızdan öğrenebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere tahliye hortumu çamaşır makinesindeki kirli suyun tahliye edilmesinde kullanılmaktadır. Bu sayede pis su direkt olarak gidere yönlendirilmektedir. Ancak bunu yaparken son derece dikkatli bir şekilde ayarlamak gerekir. Aksi takdirde pis suyun banyoya dolması söz konusu olabilir.

 

Yükseklik Ayarlama

 

Çamaşır makinesi tahliye hortumunu bağlarken en temel hususlardan birisi de elbette ki yükseklik ayarlamak olmaktadır. Bu kapsamda tahliye hortumunu çok alçak ya da çok yüksek bir şekilde bağlamanız durumunda tam manasıyla performans elde edebilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu kapsamda yapmanız gereken hortumu yerden en az 40 cm yükseklikteki bir yere bağlamak olacaktır. En yüksek bağlayabileceğini yer ise 100 cm olacaktır. Ancak yüksek bir yere bağlamanız durumunda hortumu alttan desteklemeniz gerekir. Zira gelecek atık suyun ağırlığı borunun giderden çıkmasına neden olabilecektir.

 

Hortum Ayarlama

 

Çamaşır makinesi tahliye hortumu ayarlama işlemi yaparken hortumu gereğinden fazla gidere sokmamanız gerekir. Bu durumda istenilen performans elde edilmeyecektir. Bunda ise kıstas 20 cm olarak belirlenmiştir. 20 cm’den fazla içeri girmesi durumunda tahliye işini yapmanız zor olacaktır.

 

Tahliye hortumunu bağlamadan evvel hortumu iyice kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır. Bu kapsamda yapmanız gereken hortumda herhangi bir kıvrım ya da bükülmenin olmamasını sağlamaktır. Aksi takdirde giderler bir arada toplanacak ve hortumu tıkayacaklardır.

 

Yapmanız gereken bir diğer önemli husus ise hortumu temizlemek olacaktır. Hortumun içerisinde herhangi bir kir var ise bu atıkların tıkanmasına neden olabilecektir. Bu da çamaşırlarınızın iyi bir şekilde yıkanmasını engelleyecektir. İşte bunun için çamaşır makinesi boşaltma hortumu ayarlama işlemini yaparken bu hususa da dikkat etmeniz gereklidir