Kredi Kartı İle Ödeme

Çamaşır makinesi bazı durumlarda çamaşırlara zarar verebilmektedir. Bu durumda çamaşırlarınız yırtılmakta ya da delinmektedir. Bu durumda yapmanız gereken önemli işler vardır. Küçük ancak etkili kontroller ile sizler de bu soruna bir çözüm bulabilirsiniz. Böylelikle daha fazla çamaşırınızın da yıpranmasının önüne geçmiş olursunuz. Böylesi bir durumda yapmanız gereken ilk şey makineye bir daha çamaşır atmamak olmalıdır. Tam anlamıyla tamir ettikten sonra çamaşırlarınızı atabilirsiniz.

 

Neden Çamaşırlar Yırtılıyor?

 

Çamaşırlarınızın yırtılması 2 farklı nedenden kaynaklanabilir. Bunlardan ilki çamaşır kazanınız içerisinde delici bir çıkıntının olmasıdır. Bunu anlayabilmek için el yordamıyla lakin yavaş bir şekilde kazanı kontrol etmelisiniz. Elinizi de çizdirmemek için yavaş bir şekilde yapmanız gerektiğini unutmayınız. Eğer bir sivriliğe rastlarsanız bunun tamir edilmesi ya da kazanın değiştirilmesi gerekir. Bunun için servis personellerini çağırmanız gereklidir.

 

Çamaşır makinesi kıyafetleri yırtıyor şikâyetiniz halen daha devam ediyorsa bu durumda makineye attığınız çamaşırlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çamaşırlarınızda yer alan birtakım delici unsurlar diğer çamaşırlara da zarar verebilir. İşte bu durumun önüne geçmek adına çamaşır atarken dikkatli olmalısınız.

 

Körük Lastiği Arızası

 

Eğer yukarıda saymış olduğumuz nedenlerden ötürü herhangi bir delinme olmuyorsa bu durumda çamaşır makinenizin körük lastiğinde bir sorun olabilir. Bunu anlayabilmeniz için ise çamaşır makineniz çalışırken dışarıya su kaçırıp kaçırmadığını kontrol ediniz. Eğer kaçırıyorsa bu durumda körük lastiğinde bir arıza var demektir. Bu durumda servisi arayarak çamaşır makinesi körük lastiği değişimi isteyebilirsiniz. Personeller gelip inceleme yaptıktan sonra değişimi yapacaklardır. Böylelikle makineniz artık çamaşırlarınızı yırtmayacaktır. Bu sayede de daha fazla zarara uğramayacaksınız. Bu sorunu erkenden fark etmek için her çamaşır attıktan sonra çamaşırlarınızı dikkatli bir şekilde incelemenizi sizlere tavsiye ederiz.