Kredi Kartı İle Ödeme

Çamaşır makinesinin su alarak çamaşırları yıkayabilmesi için çamaşır makinesi su bağlantısı yapılması gereklidir. Bu tüm modeller ve binalar için farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak mantık aynıdır. Bu kapsamda bazı makinelerde 2 bazılarında ise bir su giriş yerinin olduğunu ifade etmemiz gerekir. İşte bu durumlarda yapmanız gereken hortumları doğru bir şekilde bağlamak olacaktır.

 

Su Bağlantısı Ayarlama

 

Çamaşır makinesine ait su alan sıcak ve soğuk su boruları bulunmaktadır. Soğuk su borusu genelde mavi renkli olmaktadır. Sıcak su borusu ise kırmızı renkli olmakta ya da üzerinde kırmızı yazmaktadır. Bu boruları makinenizin arkasında duvarda yer alan soğuk ve sıcak su çıkışlarına bağlamanız gereklidir. Bağlantıyı yaparken boruları eliniz ile sıkmayı unutmayınız. Zira borular plastik olduğu için anahtar ile sıkmanız durumunda eğilip bükülmesi söz konusu olacaktır. Bağlantıyı yaparken hem çeşme hem de makine ile boru bağlantı yerlerine conta kullanmayı da ihmal etmeyiniz. Zira bu su sızıntılarını engelleyecektir.

 

Su bağlantılarını yaptıktan sonra gideri de bağlamayı unutmayınız. Aksi takdirde kirli su banyonuzu basacaktır.

 

Tek Su Girişi

 

Tek su girişli çamaşır makinesi için de yapmanız gereken sadece bir hortum bağlamaktır. Bu durumda yapmanız gereken ise Y şeklinde olan musluğa hortumu iyi bir şekilde bağlamak olacaktır. Bu bağlama işlemini yaparken yukarıda aktarmış olduğumuz hususlara da riayet etmeyi unutmayınız. Ardından da başarılı bir şekilde çamaşır makinenizi bağlamış olacaksınız.

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra çamaşır makinenizi çalıştırmayı deneyiniz. Ancak boş bir şekilde çalıştırınız. Bu sayede su kaçan bir yer olup olmadığını örenmiş olacaksınız. Eğer kaçıran bir yer yoksa işlem tamamdır. Böylelikle çamaşır makinesi nasıl bağlanır sorusuna da cevap vermiş olacaksınız.