Kredi Kartı İle Ödeme

Çamaşır Makinesi Su Çıkartmak; Çamaşır makinesinde kalan suyun temizlenmesi işlemleri için sizler için bir içerik hazırladık sayın okurumuz. Çamaşır makinesi bakımında çok sık karşılaşılan hatalardan biride çamaşır makinesinde kalan suyun dışarıya aktarılmasıdır. Bu nedenle çamaşır makinesinden tahliye suyu fortumuna yabancı cisimlerin girmesi için ile tahliye edilmek istenen su çıkmıyor bu nedenle çamaşır makinesi bozulabiliyor.

Eğer makine içerisindeki su bir türlü tahliye olmuyorsa, makine çalışırken farklı bir ses varsa pompa filtresi tıkanmıştır.

3 ayda bir su tahliyesi ve pompa temizliği yaparak, sizler de makinenizin ömrünü uzatın. 3 ayda bir olarak su tahliyesi ve pompa temizliği yaparsanız makinenizin süresini uzatabilirsiniz. Kirlenen pompa filtrenin temizlenmesi ve suyun tahliye edilmesi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Öncelikle makinenin fişinin çekili olduğundan emin olun.

Genelde önde bulunan filtre kapağını açın ve suyu tahliye edin. Çamaşır makinesi içerisindeki su tamamen bitince, pompa filtresini sökün. Pompa filtresini ve pervane kısmında yer alan lifleri iyice temizleyin. Filtreyi yeniden yuvaya takın. Çamaşır makinesinin körüklü delikleri tıkalıysa; Kazanın iç kısımlarında meydana gelen küf ve pas lekelerini temizlik malzemeleri yardımıyla çıkarın.

Körüklü delikleri tıkalı ise, bir kürdan ile bu tıkalı olan delikleri teker teker açın. Makinenizden su tahliye ederken veya körüklü deliklerini temizlerken muslukların kapalı olduğuna emin olun.